Ако сте алергични към пшеница и овес, можете ли да ядете амарант?

Да, амарантът е псевдозърнена култура, която естествено не съдържа глутен и е безопасна за хора с алергии към пшеница или целиакия. Това е древно зърно, което е богато на протеини, фибри и основни минерали. Амарантът може да се готви и използва в различни ястия, включително овесена каша, хляб, тестени изделия и печива.