Hvor meget ville 12 oz spaghetti koste?

Det er umuligt for mig at sige præcist, hvor meget 12 ounce spaghetti ville koste, da prisen kan variere afhængigt af en række faktorer, såsom mærket, butikken, hvor det er købt, og eventuelle aktuelle udsalg eller kampagner. I gennemsnit koster et pund spaghetti (som er 16 ounces) omkring $1-$2, så 12 ounces ville sandsynligvis koste omkring $0,70-$1,00. Dette er dog kun et groft skøn, og de faktiske omkostninger kan variere betydeligt.