Ovatko hamppusydämet kosher pääsiäisenä?

Johtavien kosher-sertifiointitoimistojen yksimielinen näkemys on, että hamppusydämet ovat kosher-tuotteita pääsiäisenä (eli niitä saa syödä juutalaisten pääsiäisenä).