Mogu li osobe s celijakijom jesti čokoladu?

Ovisi. Većina čokolade sadrži gluten, sastojak koji se nalazi u pšenici, ječmu i raži. Ako netko ima celijakiju, apsolutno bi trebao izbjegavati gluten jer on pokreće imunološki odgovor koji oštećuje sluznicu tankog crijeva. Međutim, neke čokolade ne sadrže gluten. Kada kupujete, tražite onaj s oznakom 'bez glutena' kako biste bili sigurni.