A jello disznópatákból van?

No. A Jello zselatinból készül, egy kollagénből származó fehérjéből, amely az állatok bőrében, csontjaiban és kötőszöveteiben található. A zselatin leggyakoribb forrása a sertésbőr. A zselatin azonban más állatokból is származhat, például szarvasmarhából és halból.