Ar galite man padėti išspręsti šį klausimą. Vienoje bakalėjos parduotuvėje galite nusipirkti 5 šparagines pupeles už 2,50, bet dešimt tų pačių skardinių, kitas už 4,90. Kurią geriau pirkti?

Apskaičiuokime kiekvienos parinkties skardinės kainą:

1 bakalėjos parduotuvė:

- Kaina už 5 skardines:2,50 USD

- Vienos skardinės kaina:2,50 USD / 5 =0,50 USD

2 bakalėjos parduotuvė:

- 10 skardinių kaina:4,90 USD

- Vienos skardinės kaina:4,90 USD / 10 =0,49 USD

Palyginimas:

Palyginę kainas už skardinę, pamatysime, kad:

2 bakalėjos parduotuvė: 0,49 USD už skardinę

1 bakalėjos parduotuvė: 0,50 USD už skardinę

Išvada:

Todėl geriau pirkti 2 bakalėjos parduotuvėje , kur galite įsigyti tų pačių skardinių šparaginių pupelių už mažesnę kainą už skardinę, sutaupydami 0,01 USD už skardinę .