Kaip apskaičiuoti, kiek kainuoja vienas valgomasis maisto produktas?

Maisto produkto suvartojamo svaro savikaina gali būti apskaičiuojama bendrą produkto savikainą padalijus iš bendro naudingų svarų kiekio produkte.

Į bendrą produkto kainą įeina sudedamųjų dalių pirkimo kaina, taip pat visos perdirbimo, pakavimo ir laikymo išlaidos.

Bendras produkte esančių svarų skaičius yra bendras produkto svoris, padalytas iš porcijos dydžio.

Pavyzdžiui, jei maisto produktas kainuoja 10 USD ir jame yra 10 porcijų, kurių kiekviena sveria 4 uncijas, kaina už vieną svarą bus:

$$ Bendra kaina už svarą

=\frac{​Pirkimo kaina​}{​Bendras porcijų skaičius \ kartus Porcijos dydis svarais​}

$$

$$ Bendra kaina už svarą

=\frac {10 \div 10 \times 0,25}

$$

$$ Bendra kaina už svarą

=\frac {1}{2,5} =0,4 $ $ (apytiksliai)

Todėl šio maisto produkto vieno svaro patiekiama kaina būtų 0,40 USD.