Kan du hjelpe meg med dette spørsmålet. Du kan kjøpe 5 grønne bønner i en matbutikk på 2,50, men ti samme bokser andre for 4,90. Hvilket er bedre å kjøpe?

La oss beregne prisen per boks for hvert alternativ:

Matbutikk 1:

- Pris for 5 bokser:$2,50

- Pris per boks:$2,50 / 5 =$0,50

Matbutikk 2:

- Pris for 10 bokser:$4,90

- Pris per boks:$4,90 / 10 =$0,49

Sammenligning:

Ved å sammenligne prisene per boks kan vi se at:

- Matbutikk 2: $0,49 per boks

- Matbutikk 1: $0,50 per boks

Konklusjon:

Derfor er det bedre kjøpet i Grocery Store 2 , hvor du kan få de samme boksene med grønne bønner til en lavere pris per boks, spare $0,01 per boks .