- | Food & Drink >> Mat og drikke > >> desserter >> Cheesecake Recipes
Lisa kjøpte 24 cupcakes til dagsfesten på skolen hvis hun betalte totalt 12,00 hvor mye kostet hver cupcake?
Spørsmål: Lisa kjøpte 24 cupcakes til dagsfesten på skolen. Hvis hun betalte totalt $12,00, hvor mye kostet hver cupcake?
Svar: Hver cupcake koster $0,50.
Beregning: For å finne prisen for hver cupcake, kan vi dele den totale kostnaden på antall cupcakes:
Kostnad per cupcake =Total kostnad / Antall cupcakes
Kostnad per cupcake =$12,00 / 24
Kostnad per cupcake =$0,50
Derfor koster hver cupcake $0,50.
Mat og drikke
- Kan du bruke vaniljeyoghurt i stedet for vanlig i bananmuffi…
- Hvordan debone en Quail
- Hvordan lage tysk Svart brød (11 trinn)
- Hvordan lage pasta med reker og hvitløk fløtesaus
- Middag ideer som kan brukes til lunsj neste dag
- Baking Tips for når Brød er for tørr
- Hvordan Substitute melasse for Sugar (3 trinn)
- Kan et kjøkken avkjøles på ubestemt tid ved å la døren …
Cheesecake Recipes
- Skorper en ostekake med butter
- Hvordan Blid Ricotta Cheese (4 trinn)
- Hvordan lage pisket topping til bruk som dekorasjon på en o…
- Hvordan lage en ostekake i et lite glass Pan
- Hvordan lage Sopapilla ostekake (15 trinn)
- Hvordan slå en ostekake i mini ostekake Bites
- Hvordan holde ostekake fra å falle eller Sprengning
- Kan jeg lage majo med mineralolje?
- Hvordan lage en hjemmelaget ananas ostekake
- Hva er forskjellene mellom New York ostekake og fransk ostek…