Czy bezglutenowe jedzenie jest koszerne na Paschę?

Gluten to białko występujące w pszenicy, życie i jęczmieniu. Pascha nie jest koszerna. Produkty oznaczone jako „bezglutenowe” niekoniecznie są koszerne w okresie Paschy, ponieważ mogą zawierać inne składniki, które są niedozwolone podczas święta, takie jak środki spulchniające lub zboża typu Kitniyot.