Ile kosztuje 20 mango, jeśli 12 takich mango kosztuje 144 rupii?

Niech koszt 20 mango będzie wynosić \(x\).

Zatem koszt 12 mango =144 Rs

$$\dlatego \frac{\text{Koszt 20 mango}}{\text{Koszt 12 mango}} =\frac{x}{144}$$

$$ \frac{20}{12} =\frac{x}{144}$$

$$ \frac{5}{3} =\frac{x}{144}$$

Mnożąc obie strony przez 144

$$ 5 \times 144 =3x$$

720 $ =3x $$

Dzielenie obu stron przez 3

$$ \frac{720}{3} =x$$

240 dolarów =x$$

Dlatego koszt 20 mango wynosi 240 rupii.