- | Food & Drink >> Jedlo a pitie > >> zdravé recepty >> vegetariánske recepty
Aké druhy želírovacích činidiel sú vegetariánske?
1. Agar-agar:Tiež známy ako agar, toto želírujúce činidlo pochádza z červených rias. Je to vegánska alternatíva k želatíne a po stuhnutí má pevnú, krehkú textúru. Agar-agar je široko používaný v ázijskej kuchyni, dezertoch a cukrovinkách.
2. Karagénan:Extrahovaný z červených morských rias je karagénan ďalším obľúbeným vegetariánskym želírovacím činidlom. Bežne sa používa v bezmliečnych výrobkoch, ako sú nemliečne mlieka, zmrzliny a dezerty. Karagénan možno nájsť aj v spracovaných potravinách, ako sú šalátové dresingy, omáčky a polievky, aby sa zlepšila textúra a stabilita.
3. Xantánová guma:Xantánová guma, získaná fermentáciou cukru baktériami, je všestranné zahusťovadlo a stabilizačné činidlo. Aj keď nie sú výlučne vegetariánske, mnohé komerčne vyrábané značky xantánovej gumy sú vhodné pre vegetariánsku a vegánsku stravu. Nájde uplatnenie v širokej škále potravinárskych výrobkov vrátane omáčok, dresingov, pečiva a nápojov.
4. Guarová guma:Guarová guma, odvodená zo semien rastliny guar, je galaktomanánový polysacharid, ktorý funguje ako zahusťovadlo a gél. Je široko používaný v potravinárskom priemysle na zabezpečenie textúry, stability a vlastností viazania vody rôznym potravinovým výrobkom, ako sú polievky, omáčky, zmrzliny a pečivo.
5. Guma zo svätojánskeho chleba:Extrahovaná zo semien rohovníka, guma zo svätojánskeho chleba je ďalším galaktomananom polysacharidom s gélovými a zahusťujúcimi vlastnosťami. Bežne sa používa pri bezlepkovom pečení, zmrzlinách, cukrovinkách a rôznych spracovaných potravinárskych výrobkoch.
6. Pektín:Pektín, ktorý sa nachádza v bunkových stenách ovocia a zeleniny, najmä citrusových plodov a jabĺk, je prírodný želírovací prostriedok. Bežne sa používa v džemoch, želé, marmeládach a ovocných konzervách. Vegetariánsky pektín sa zvyčajne získava z rastlinných zdrojov a môže byť označený ako „ovocný pektín“.
Je dôležité poznamenať, že aj keď sú uvedené želírujúce látky vo svojej podstate vegetariánske, niektoré produkty obsahujúce tieto zložky nemusia byť stále vhodné pre vegetariánsku stravu kvôli prítomnosti iných zložiek živočíšneho pôvodu alebo metód spracovania. Vždy skontrolujte zoznam zložiek a štítky, aby ste sa uistili, že produkt je vhodný pre vaše stravovacie preferencie.
Previous:Kde možno nájsť indické vegetariánske recepty?
Next: Kde si môžete prečítať rôzne recepty na cícerové kari?
Jedlo a pitie
- Koľko percent alkoholu je možné zapáliť?
- Vlastní pepsico KFC a Taco Bell?
- Aká je definícia chladenej púšte?
- Ako Blanch Okra
- Ako dlho varíte 14,5 kg moriaka?
- Dokážete zastaviť umývačku riadu na polovicu?
- V mojom okolí som našiel nejaké kurzy varenia pre deti, m…
- Kde si môžete kúpiť šalátový dresing kulinárskych po…
vegetariánske recepty
- Kde si môžete prečítať rôzne recepty na cícerové kar…
- Čo som mohol použiť nahradiť mäso v Tacos
- Ako Deseed Melón (5 krokov)
- Aký druh Dill mám používať naložené v slanom
- Má Falafel Go Bad
- Pečenie Tofu získať zvonku chrumkavé
- Ako Pečieme pol baklažán
- Aký je dobrý recept na vegetariánske rizoto?
- Čo Foods Môžem Uistite sa šampiňóny, zmiešané vegeta…
- Ako je možné pripraviť puding podľa vegetariánskeho rec…