Ali lahko ljudje s celiakijo jedo čokolado?

Odvisno je. Večina čokolade vsebuje gluten, sestavino, ki jo najdemo v pšenici, ječmenu in rži. Če ima nekdo celiakijo, se mora absolutno izogibati glutenu, saj sproži imunski odziv, ki poškoduje sluznico tankega črevesa. Nekatera čokolada pa je brez glutena. Ko nakupujete, poiščite tisto z oznako "brez glutena", da boste varni.