Мама Тея купи осем пакета кутии за сок в магазина за 4 долара. Какво представляват кутиите за единица тарифа?

Единичната цена е цената на една кутия сок. За да намерим единичната цена, разделяме общата цена на броя кутии сокове.

$$4 / 8 =$0,50 на кутия сок$$

И така, единичната цена е $0,50 за кутия сок.