Můžete mi prosím pomoci s touto otázkou Můžete si koupit 5 zelených fazolek v jednom obchodě s potravinami za 2,50, ale deset stejných plechovek jiných za 4,90 Která je lepší koupit?

Pojďme vypočítat cenu za plechovku pro každou možnost:

Obchod s potravinami 1:

- Cena za 5 plechovek:2,50 $

- Cena za plechovku:2,50 $ / 5 =0,50 $

Obchod s potravinami 2:

- Cena za 10 plechovek:4,90 $

- Cena za plechovku:4,90 $ / 10 =0,49 $

Porovnání:

Porovnáním cen za plechovku zjistíme, že:

- Obchod s potravinami 2: 0,49 $ za plechovku

Obchod s potravinami 1: 0,50 $ za plechovku

Závěr:

Proto je lepší nákup v Grocery Store 2 , kde můžete získat stejné plechovky zelených fazolí za nižší cenu za plechovku, ušetříte 0,01 $ za plechovku .