Hvilken slags gelatine er der i trommestikker?

Der er ingen gelatine i Drumstick lollies. De er ikke lavet med nogen animalske produkter og er derfor velegnet til vegetarer og veganere. Det cremede fyld er lavet af vegetabilske olier og andre plantebaserede ingredienser.