Hvor meget koster en spiseskefuld universalmel?

Det er ikke muligt at sige præcist, hvor meget en spiseskefuld universalmel koster, da prisen på mel kan variere afhængigt af en række faktorer, såsom mærket, beliggenheden og årstiden. I gennemsnit koster en 2-punds pose universalmel omkring $1,50, så en spiseskefuld mel ville koste omkring $0,044.