Mistä halal-hyytelö on tehty?

Gelatiinia tai agar-agaria käytetään usein hyytelöimisaineena halal-hyytelössä, koska ne ovat molemmat peräisin kasvi- tai eläinlähteistä, jotka ovat sallittuja islamissa.