Je li jeftinije kupiti tekuće bjelanjke ili ih odvojiti sami?

Općenito govoreći, jeftinije je sami odvojiti bjelanjke nego kupiti tekuće bjelanjke.

Cijena tekućih bjelanjaka može varirati ovisno o marki i kupljenoj količini, ali u prosjeku kutija od 16 unci tekućih bjelanjaka može koštati od 1,50 do 2,00 USD. Za usporedbu, desetak velikih jaja obično košta oko 1,50 do 2,50 dolara, a svako jaje sadrži otprilike 3 žlice bjelanjka.

Da biste sami odvojili bjelanjke, možete upotrijebiti jednu od nekoliko metoda, poput razbijanja jajeta i odvajanja bjelanjaka od žumanjka rukama ili kuhinjskim priborom ili pomoću kuhinjske naprave posebno dizajnirane za odvajanje bjelanjaka. Iako ovaj postupak može potrajati malo više vremena od jednostavnog izlijevanja tekućih bjelanjaka iz kartona, može vam dugoročno uštedjeti novac.

Osim toga, samostalno odvajanje bjelanjaka može vam dati veću kontrolu nad kvalitetom i svježinom bjelanjaka koje koristite.