Olcsóbb sütit venni vagy megsütni?

Általában olcsóbb otthon sütni a sütiket, mint boltban vásárolni, mivel ömlesztve vásárolhatja meg a hozzávalókat, és egyszerre nagy adag sütit készíthet. Íme egy költség-összehasonlítás, amely az összetevők átlagos költségén alapul (az árak a helytől és az összetevők konkrét márkájától függően változhatnak):

Az otthoni süteménysütés költsége:

- 2 csésze univerzális liszt:körülbelül 0,50 USD

- 1 teáskanál szódabikarbóna:körülbelül 0,10 USD

- 1 teáskanál só:körülbelül 0,05 USD

- 1 csésze (2 rúd) sózatlan vaj, lágyítva:körülbelül 1,50 USD

- 1 csésze kristálycukor:körülbelül 0,50 USD

- 1 csésze barna cukor, csomagolva:körülbelül 0,75 USD

- 1 teáskanál vanília kivonat:körülbelül 0,50 USD

- 2 nagy tojás:körülbelül 0,50 USD

- 1 csésze félédes csokoládé chips (opcionális):körülbelül 1,00 USD

A hozzávalók összköltsége körülbelül 24 keksz elkészítéséhez:hozzávetőleg 6,40 USD

A cookie-k bolti vásárlásának költsége:

- Egy csomag 24 db süteményt élelmiszerboltból:körülbelül 3,00 USD

- Egy doboz 24 ínyenc sütiből pékségből:körülbelül 10,00 USD

Amint láthatja, ha otthon süti a sütiket, az összetevők költsége alacsonyabb, és testreszabhatja a receptet, és hozzáadhatja a kívánt összetevőket. Azonban a kényelem és a megspórolt idő a cookie-k bolti vásárlásakor egyesek számára megéri a többletköltséget.