Er agavenektar kosher til påske?

Nei, agavenektar er ikke kosher til påsken. Agavenektar er laget av saften fra agaveplanten, som er medlem av liljefamilien. Belgvekster, korn og produkter laget av disse ingrediensene er forbudt under påsken.