Czy w chardonnay jest gluten?

Chardonnay to rodzaj winogron wykorzystywanych do produkcji białego wina. Wino to napój alkoholowy wytwarzany ze sfermentowanych winogron i nie zawiera glutenu. Dlatego chardonnay nie zawiera glutenu.