Dlaczego wódka jest bezglutenowa, skoro jest produkowana z pszenicy?

Wódka nie jest zwykle wytwarzana z pszenicy, ale raczej z ziemniaków, kukurydzy, żyta lub innych źródeł niezawierających glutenu. Każda wódka pszenna poddawana jest wielokrotnej destylacji w celu usunięcia wszelkich śladów glutenu. Dlatego jest bezpieczny dla osób chorych na celiakię lub nietolerancję glutenu.