Vilken typ av gelatin är det i klubbor?

Det finns inget gelatin i Drumstick lollies. De är inte gjorda med några animaliska produkter och är därför lämpliga för vegetarianer och veganer. Den krämiga fyllningen är gjord av vegetabiliska oljor och andra växtbaserade ingredienser.